Můj příběh

Na této stránce bych Vám rád představil myšlenku, která mě vedla k založení webové stránky/portálu/eshopu (či jak tento web budete nazývat). Ve světě fotografie se pohybuji již několik let a jelikož jsem v hlavním zaměstnání programátor, myšlenka spojit povinnost s koníčkem mě hlodala poměrně dlouho - až nakonec úspěšně nahlodala.

Dříve nebo později si určitě každý fotograf bude zahrávat s myšlenkou, jestli nezkusit své fotografie prodat. Zpravidla sáhne po fotobankách, kterých je na světě přehršel, jsou na nich statisíce fotografíí a ne každý fotograf zjistí, že právě jeho fotografie jsou pro fotobanku vhodné. Nebo se mu jen nechce nahrávat stovky fotografií, za které dostane zaplaceno v řádech dolarů a kupující je přitom může použít na výrobcích, která stojí desítky násobků toho co dostal fotograf. Nebo se mu jen nechce fotit sterilní fotografie rádoby překvapených lidí, které pak můžeme vidět na billboardu při čekání na autobus.

Celá myšlenka tohoto webového portálu tedy směřuje k jedinému cíli, který se dá shrnout v jedné větě: Umožnit fotografovi, jakkoliv zkušenému, nabídnout a prodat jeho fotografii, u které je, narozdíl od fotobank, hlavním důvodem její existence pověšení na zeď. A zároveň umožnit lidem koupit si unikátní a hlavně originální fotoobraz a podpořit tak konkrétního umělce a ne nějakou firmu, která dodává tisíce fotoobrazů diskutabilní kvality do super a hypermarketů v 60% výprodejích.

A jelikož má smysl podporovat nejen malé fotografy - jednotlivce, podporuji tímto i jednu malou firmu, která fotografie a fotoobrazy tiskne. A to v takové kvalitě, že se nebojím je nabízet dále, běžným zákazníkům. Tou firmou je Dastax.

Doufám, že jste dočetli až sem a myšlenka, se kterou jsem zakládal tento portál a strávil jeho tvorbou několik dní a nocí, Vám není cizí. Že jste se v ní takříkajíc našli, ať už jako fotograf, či jako potenciální zákazník. Nahráním a hlavně koupí fotoobrazu uděláte dobrou věc. Fotografie se totiž pravou fotografií stává až v okamžiku vytištění na papír, do té doby je to jen směsice jedniček a nul, které mohou být kdykoliv zničeny a zapomenuty. Jen pravá fotografie žije dále a jako umění může přetrvat věčně.

S úctou a pokorou, Pavel Beran.

Tato internetová stránka využívá pro poskytování služeb a základní měření návštěvnosti soubory cookies (více zde). Používáním stránek s tímto souhlasíte.
Mgr. Pavel Beran IČ: 06596363 info@pictarium.cz +420 608 462 725 > Kontakt <
> Časté dotazy (FAQ) <   > photoberry.cz < > nahledyonline.cz < > Můj příběh <
> Podmínky užívání portálu < > Podmínky výplaty provizí < > Obchodní podmínky < > Zpracování osobních údajů < > Cookies na stránce < > Provizní systém < > Varianty fotografií <
Fotografie: *
Před nahráním si prosím zkontrolujte, zda je fotografie ostrá, má kresbu v detailech a je opravdu zajívamá. Pověsili byste si Vy sami tuto fotografii na zeď ve formátu 90x60 cm a zaplatili za ní?
Maximální velikost souboru je 24 MB.
Velikost nejmenší strany fotografie musí být alespoň 1600 px.