Provizní systém

 1. Základní definice
  1. Provizní systém je platný pouze pro uživatele systému, kteří jsou registrování jako "fotografové" a jeho cílem je odměnit aktivní fotografy a motivovat je v nahrávání kvalitních snímků.
  2. Provizní systém se skládá ze dvou částí. Procentuálního provizního systému a provizního systému, který si může nastavit sám fotograf (dále jako "uživatelský provizní systém").
  3. Procentuální provizní systém určuje, jak velkou část z ceny prodané fotografie (dále jako "provize") obdrží její autor (tj. uživatel, který fotografii do systému nahrál a jehož jménem je prezentována). Tato část je definována v procentech.
  4. Uživatelský provizní systém je definován uživatelem (fotografem) a určuje vlastní výši provize v procentech nebo jako fixní částku z varianty fotografie.
  5. Provize je počítána vždy z ceny varianty fotografie, kterou kupující objednal a zaplatil, po odečtení všech případných slev, které kupující uplatnil. Do ceny fotografie se nepočítá expediční poplatek a doprava.
 2. Úrovně provizního systému a rozdělení
  1. Procentuální provizní systém pracuje s výší provize 10 % ze základní ceny fotografie.
  2. Uživatelský provizní systém pracuje s výší provize, kterou si nastavil sám fotograf. Nastavení je možné jako procentuální částka ze základní ceny fotografie nebo jako fixní částka bez vlivu základní ceny fotografie. Z této provize je vždy uplatněna srážka ve výši 10 % (fotograf tedy obdrží 90 % z provize).
 3. Výpočet získané provize
  1. V závislosti na nastavení provizního systému získává fotograf část z ceny realizované (tj. zaplacené) objednávky svých fotografií na svůj provizní účet vedený v systému.
  2. Tato část je počítána vždy z ceny fotografií nabízených fotografem po odečtení všech slev, které zákazník uplatnil.
  3. Výše provize je na účet fotografa, vedený v systému, vyplacena až v okamžiku plného dokončení objednávky (tj. jejímu převzetí zákazníkem).
   Příklad výpočtu výše provize bez nastaveného uživatelského provizního systému
   1. Zákazník zakoupí fotografi za cenu 400 Kč. Zákazník neuplatnil žádnou slevu. Fotograf tedy získá 10 % z ceny fotografie, tj. 40 Kč na svůj provizní účet.
   2. Zákazník zakoupí fotografi za cenu 400 Kč. Zákazník však uplatnil slevu ve výši 10 % a za fotografii tedy zaplatil 360 Kč. Fotograf tedy získá 10 % z ceny fotografie, po odečtení slevy ve výši 40 Kč, tj. 36 Kč (10 % z 360 Kč) na svůj provizní účet.
   Příklad výpočtu výše provize s nastaveným uživatelským provizním systémem fixní částkou
   1. Fotograf má nastavenou fixní provizi ve výši 200 Kč pro každou fotografii.
   2. Zákazník zakoupí fotografi za cenu 600 Kč (400 Kč je základní cena fotografie, 200 Kč je fixní provize fotografa). Zákazník neuplatnil žádnou slevu. Fotograf tedy získá 10 % ze základní ceny fotografie v rámci procentuálního provizního systému, tj. 40 Kč na svůj provizní účet. Zároveň obdrží 90 % z fixní provize, tj. 180 Kč na svůj provizní účet.
   3. Zákazník zakoupí fotografi za cenu 600 Kč (400 Kč je základní cena fotografie, 200 Kč je fixní provize fotografa). Zákazník však uplatnil slevu ve výši 10 % a za fotografii tedy zaplatil 540 Kč. Fotograf tedy získá 10 % z ceny fotografie v rámci procentuálního provizního systému, po odečtení slevy ve výši 40 Kč, tj. 36 Kč (10 % z 360 Kč) na svůj provizní účet. Zároveň obdrží 90 % z fixní provize, po odečtení slevy ve výši 20 Kč, tj. 162 Kč (90 % z 180 Kč) na svůj provizní účet.
   Příklad výpočtu výše provize s nastaveným uživatelským provizním systémem procentuální částkou
   1. Fotograf má nastavenou procentuální provizi ve výši 20 % pro každou fotografii.
   2. Zákazník zakoupí fotografi za cenu 500 Kč (400 Kč je základní cena fotografie, 25 % je procentuální provize fotografa [tj. 100 Kč]). Zákazník neuplatnil žádnou slevu. Fotograf tedy získá 10 % ze základní ceny fotografie v rámci procentuálního provizního systému, tj. 40 Kč na svůj provizní účet. Zároveň obdrží 90 % z procentuální provize, tj. 90 Kč na svůj provizní účet.
   3. Zákazník zakoupí fotografi za cenu 500 Kč (400 Kč je základní cena fotografie, 25 % je procentuální provize fotografa [tj. 100 Kč]). Zákazník však uplatnil slevu ve výši 10 % a za fotografii tedy zaplatil 450 Kč. Fotograf tedy získá 10 % z ceny fotografie v rámci procentuálního provizního systému, po odečtení slevy ve výši 40 Kč, tj. 36 Kč (10 % z 360 Kč) na svůj provizní účet. Zároveň obdrží 90 % z procentuální provize, po odečtení slevy ve výši 10 Kč, tj. 81 Kč (90 % z 90 Kč) na svůj provizní účet.
 4. Závěrečná ustanovení
  1. Tyto podmínky mohou být kdykoliv změněny, rozšířeny či jinak upraveny.
  2. Tyto podmínky nabývají účinnosti dnem 30. 5. 2019 a ruší podmínky předchozí.
Tato internetová stránka využívá pro poskytování služeb a základní měření návštěvnosti soubory cookies (více zde). Používáním stránek s tímto souhlasíte.
Mgr. Pavel Beran IČ: 06596363 info@pictarium.cz +420 608 462 725 > Kontakt <
> Časté dotazy (FAQ) <   > photoberry.cz < > nahledyonline.cz < > Můj příběh <
> Podmínky užívání portálu < > Podmínky výplaty provizí < > Obchodní podmínky < > Zpracování osobních údajů < > Cookies na stránce < > Provizní systém < > Varianty fotografií <
Fotografie: *
Před nahráním si prosím zkontrolujte, zda je fotografie ostrá, má kresbu v detailech a je opravdu zajívamá. Pověsili byste si Vy sami tuto fotografii na zeď ve formátu 90x60 cm a zaplatili za ní?
Maximální velikost souboru je 24 MB.
Velikost nejmenší strany fotografie musí být alespoň 1600 px.